В Україні визначились з тривалістю відпусток вчителів під час війни

Міністерство освіти і науки України розглянуло звернення освітян від 8.05.2022 щодо надання відпусток вчителям закладів загальної середньої освіти під час дії воєнного стану. Про це повідомляє профспілка працівників освіти і науки України.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії такого стану працівникам освітніх закладів надається щорічна основна оплачувана відпустка тривалістю 24 календарні дні.

Подовжену тривалість щорічної основної відпустки для педагогічних працівників закладів освіти не скасовують, а лише обмежують на період дії воєнного стану.

Невикористані у період дії воєнного стану дні щорічної відпустки переносяться на період після припинення або скасування воєнного стану.

Законодавство також не забороняє надавати у період дії воєнного стану додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.

У Верховній Раді також зареєстрували законопроєкт № 7251 від 5.04.2022 «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин». Якщо його ухвалять, під час воєнного стану педагогічним працівникам надаватимуть відпустку повної тривалості.

Нагадаємо, що у квітні та травні педагогам не мають урізати доплати та надбавки.