Педагогам не мають урізати доплати та надбавки у квітні

Міністерство освіти просить переглянути рішення про зменшення розмірів надбавок і доплат педагогам закладів середньої освіти за додаткову роботу у квітні.

Про це йдеться у листі МОН, адресованому керівникам департаментів освіти та керівникам закладів професійно-технічної, передвищої та вищої освіти.

Причина зменшення розмірів надбавок і доплат педагогам органами місцевої влади чи керівниками закладів освіти – скорочення освітньої субвенції місцевим бюджетам у 2022 році на 10% (майже 11 млрд грн).

Проте у МОН нагадують, що відповідно до помісячного розпису видатків, скорочення відбудеться лише у червні-грудні (у середньому на 17% щомісяця).

Таким чином, керівники мають встановлювати надбавки та доплати педагогам за окремі види діяльності у розмірах, визначених нормативними актами з оплати праці (зокрема, йдеться про класне керівництво, перевірку навчальних робіт тощо).

Зменшувати можна лише ті надбавки та доплати, які встановлені у граничних розмірах або мають необов’язковий характер (за складність, напруженість, за виконання особливо важливої роботи, за престижність праці тощо) і залежать від наявного фонду зарплати.

МОН також ініціюватиме внесення змін до деяких постанов Кабміну задля унормування питань оплати праці педагогів з урахуванням зменшеного обсягу освітньої субвенції.