Лікарням Київщини додатково виділили 48 млн на виплату зарплат медикам

З початку року частині лікарень Київської області отримали дофінансування в розмірі 48 млн грн. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

Дофінансування від Національної служби здоров’я України отримали лікарні, які не можуть власним коштом забезпечити виплату зарплат медичним працівникам у повному обсязі.

Проте, за словами заступника міністра з питань європейської інтеграції Олексія Яременка, дофінансування медзакладів – це лише тимчасовий механізм.

«Це лише тимчасовий механізм, який передусім спрямований на підтримку медичних працівників. Вони мають щомісяця безперебійно отримувати заробітну плату, а не страждати через неефективний менеджмент керівництва лікарні», – наголосив посадовець.

За його словами, лікарні мають працювати над посиленням власної фінансової спроможності та стати фінансово самостійними. Уже наступного року через війну та значне навантаження на бюджет, дофінансовувати медзаклади буде складніше.

Як наголосив заступник міністра, підтримати лікарні для закриття фінансових потреб на виплату зарплат медикам має місцева влада.

Читайте також: Україна платить зарплати медикам на окупованих територіях.

Фото: dailylviv.com