Держслужбовці, що перебувають у простої, можуть займатись іншою оплачуваною діяльністю

Це стало можливим після набуття чинності змін до Закону України «Про запобігання корупції», — повідомляє Інформаційне управління Верховної Ради.

Нагадаємо, що раніше чиновники не мали права займатися будь-якою іншою оплачуваною  або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту).

Тепер, згідно з новим законом, тимчасово, на період воєнного стану, окремі обмеження скасовані.

Вони стосуються:

– державних службовців (крім державних службовців категорії “А”),

– посадових осіб місцевого самоврядування (крім посадових осіб, посади яких віднесені до першої – третьої категорій), якщо вони перебувають у відпустці без збереження заробітної плати або у разі простою, за умови що трудові договори (контракти), цивільно-правові договори про надання послуг або правочини у сфері підприємницької діяльності укладаються з юридичними особами приватного права або фізичними особами – підприємцями, стосовно яких такі державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування протягом останнього року не здійснювали повноваження з контролю, нагляду тощо.

У разі, якщо простій скасовується чи відпустка за власний рахунок закінчується, потрібно протягом 15 робочих днів припинити й заняття підприємницькою (чи іншою) діяльністю.

Раніше ми писали про базові соціальні гарантії для фрілансерів.