Декретна допомога в Україні зросла до майже 50 тисяч гривень

Середній розмір допомоги по вагітності та пологах в Україні зріс до 49,5 тисячі гривень. Як повідомили у Фонді соціального страхування України, саме таку декретну допомогу українки отримували за підсумками серпня.

Ця сума на 4,6 тисячі гривен більша, ніж за той самий період минулого року.

Загалом з початку року за наданням виплат по вагітності та пологах звернулися близько 80 тисяч жінок.

Декретна допомога в Україні надається в повному обсязі одним платежем на підставі листка непрацездатності, який створюється з 30 тижня вагітності. Її розмір – це сума середньоденної зарплати жінки на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (зазвичай це 126 днів – 70 днів до пологів та 56 днів – після). У разі передчасних, багатоплідних пологів або виникнення ускладнень під час пологів жінка отримує додатковий листок непрацездатності на 14 днів, який також оплачується.

Допомога по вагітності та пологах компенсує 100% втраченої зарплати чи доходу незалежно від тривалості страхового стажу жінки. Але якщо жінка протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку має стаж менше шести місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески. Але він не може бути більшим за двократний розмір мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, в Україні також збільшився розмір щомісячних компенсацій за догляд за потерпілими.