Як зареєструвати дитину на тимчасово окупованій території?

Під час війни можуть виникати складнощі в реєстрації новонародженої дитини, зокрема на тимчасово окупованій території, де не працюють органи державної реєстрації. Як бути в такому випадку пояснили в Міністерстві юстиції України.

На час дії воєнного стану змінено порядок надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану – наразі зареєструвати дитину можна в будь-якому органі державної реєстрації без прив’язки до місця проживання батьків чи місця народження дитини.

Реєстрація відбувається за зверненням одного чи двох батьків, когось із родичів, друзів чи іншої довіреної особи.

Якщо дитину було зареєстровано на тимчасово окупованій території, батькам потрібно звернутися до суду на підконтрольній Україні території в спрощеній процедурі та без сплати судового збору.

Які документи потрібно надати в такому випадку?

– медичний висновок про народження і медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), або ж довідку довільної форми без проставлення печатки, що видається медичним працівником за відсутності можливості заповнення медичного свідоцтва;
– якщо дитина народилася поза медичним закладом під час дії воєнного стану, жінка має отримати медичне свідоцтво про народження (ф. № 103/о) після проведеного огляду лікарем. Це можливо лише якщо у первинно-обліковій медичній документації жінки, в тому числі в електронній системі охорони здоров’я, є інформація про її вагітність.

Який термін реєстрації дитини?

Відповідно до Сімейного кодексу України, дитину треба зареєструвати протягом одного місяця після народження. Проте зробити це можна і пізніше – у період воєнного стану відповідальність за порушення місячного терміну реєстрації не застосовується.

Яка вартість державної реєстрації?

Безоплатно.

Нагадаємо, новонароджених знову можна реєструвати онлайн.