У шести областях України школи не працюватимуть очно

Новий навчальний рік в умовах воєнного стану розпочнеться традиційно в День знань, тобто 1 вересня. У шести областях середні навчальні заклади не працюватимуть очно, в інших – функціонуватимуть за різними формами. Про це заявив очільник Міністерства освіти та науки України Сергій Шкарлет під час селекторної наради.

За його словами, початок навчального року 1 вересня передбачений постановою Кабміну «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні» від 24 червня 2022 р. №711.

Триватиме навчальний рік до 30 червня 2023 року, проте тривалість може бути меншою чи більшою за 175 днів, оскільки в різних школах може бути різна тривалість навчального тижня. Її визначає педрада кожного окремого освітнього закладу – це може бути п’ять чи шість днів.

Як зазначив міністр, наразі до початку освітнього процесу в очному режимі готовий лише 41% українських шкіл. У регіонах, зокрема, не вистачає безпечних укриттів.

«За оперативною інформацією органів місцевого самоврядування станом на 11 серпня, з 12,8 тис. шкіл за очною формою планують розпочати навчання три тисячі шкіл, за дистанційною – майже 5,7 тисячі, за змішаною – чотири тисячі», – розповів Шкарлет.

У шести областях очної форми навчання в закладах середньої освіти не буде. Це Донецька, Запорізька, Луганська, Одеська, Харківська та Херсонська області. У 17 областях навчальні заклади функціонуватимуть за всіма формами.

Нагадаємо, щоб мати можливість забезпечувати очне навчання у школах Закарпаття, там встановлять спеціальні сталеві укриття.