У закарпатських школах з’являться сталеві захисні споруди

На Закарпатті виготовлять захисні споруди зі сталі для укриття школярів. Про це повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.

За його словами, частина закладів освіти наразі не відповідають вимогам безпеки, враховуючи воєнний стан у країні. Саме тому захист покращуватимуть – зокрема, встановлюватимуть спеціальні захисні споруди зі сталі.

«Дав доручення підрозділам ОВА та обласному управлінню ДСНС розробити технічне рішення на виготовлення закарпатськими підприємствами захисних споруд зі сталі, які можуть бути розміщені на територіях закладів освіти або на відстані 500 м від них», – розповів голова Закарпатської ОВА.

Він також наголосив, що замовлення на виготовлення таких споруд робитимуть у підприємства, яке вже має відповідний досвід, і якість виготовлених ним захисних споруд відповідає всім стандартам та вимогам.

«Безпека освітнього процесу – це наш пріоритет. Тож після завершення роботи комісій з перевірки та консультацій з фахівцями ДСНС будемо приймати рішення щодо можливості використання споруд», – зазначив Микита.

Загалом на початок серпня до навчання в очному режимі готові лише близько 36% навчальних закладів України – саме така кількість має захисні споруди, здатні гарантувати безпеку учнів. Проте в Україні триває облаштування укриттів – зокрема, реалізація проєкту «Безпечна школа», завдяки якому в 20 школах Вінницької, Одеської, Хмельницької областей та міста Київ облаштують безпечні укриття, в яких будуть електрообігрівачі, аварійні світильники, аптечки, кулери та фільтри для води, роутери, меблі для сидіння, матеріали для ігор і занять з дітьми тощо. Програму планують розширювати.

Нагадаємо, що у новому навчальному році батьки самі обиратимуть формат навчання дітей.

Фото пресслужби «Слуга народу»