Понад 1700 українських дітей з початку повномасштабної війни втратили батьків

З початку повномасштабного вторгнення в Україні зареєстровано 1717 дітей, які є або дітьми-сиротами, або дітьми, позбавленими батьківського піклування. 106 з них – це діти загиблих захисників.  Про це в телеефірі розповіла міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Для таких дітей передбачені державні програми грошової підтримки.

«На кожну дитину, яка є сиротою, або позбавленою батьківського піклування, держава виплачує кошти. Якщо це дитина здорова – суму в розмірі 2,5 прожиткових мінімуми. Якщо це дитина з інвалідністю – то три прожиткових мінімуми. Сумарно для дітей з інвалідністю старше 6 років сума виплат становитиме 9,6 тис. грн, для інших дітей – 7,7 тис. грн в місць», – пояснила Жолнович.

Окрім того, підкреслила міністерка, є різні форми сімейного виховання. І вихователям прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей, передбачена окрема винагорода за те, що вони опікуються дітьми.

«Для прийомних та дитячих будинків сімейного типу це по одному прожитковому мінімуму на дитину. Тобто, якщо дитячий будинок  сімейного типу має 8 чи 10 дітей, то це відповідно, 8 чи 10 тисяч гривень як заробітна плата для батьків», – зазначила посадовиця.

Нагадаємо, ЮНІСЕФ призупиняє реєстрацію на програму грошової допомоги

Фото: Paul Grover