Новонароджених з особливо небезпечних регіонів можна зареєструвати онлайн

Дітей, народжених у регіонах, де через війну державна реєстрація актів цивільного стану тимчасово не проводиться, можна зареєструвати онлайн. Про це повідомили в Міністерстві юстиції України.

Для реєстрації новонародженого потрібно підготувати відскановані чи сфотографовані копії таких документів:

1. Складену в довільній формі заяву про державну реєстрацію народження. Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:

– дитину (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);
– матір та батька (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).

Якщо батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.

У разі народження дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, у заяві про державну реєстрацію народження стосовно батька зазначаються лише його ім’я та по батькові.

Якщо заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, додатково зазначаються відомості про заявника (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу). Подавати таку заяву крім батьків мають право близькі родичі дитини (брат, сестра, дід, баба, тітка, дядько) або їхні представники у разі подання завіреної відповідно до законодавства України довіреності.

2. Медичний документ, що є підставою для проведення державної реєстрації народження.

3. Інші документи, необхідні для такої реєстрації (копії паспорта, свідоцтво про шлюб тощо).

Надіслати документи потрібно на електронну адресу: [email protected].

Під час дії воєнного стану в країні реєстрацію новонароджених в онлайн-форматі за спеціальною процедурою проводить відділ ДРАЦС у Чернівецькій області. З додатковими питаннями можна звертатися до начальниці відділу Аліни В’ячеславівни Корчак за номерами телефонів: (0372) 52-53-25, 099-757-75-31.

Нагадаємо, українці, в яких дитина народилася не в небезпечних регіонах, можуть подати заяву на її реєстрацію через «Дію».

Фото: poradumo.com.ua