З’явився новий законопроєкт щодо пенсій за особливі заслуги

У разі його ухвалення зміна стосуватиметься багатодітних матерів, які втратили годувальника під час війни. Відповідний законопроєкт №8123 розглянуто комітетом Верховної Ради з питань соціальної політики та рекомендовано до прийняття.

У пояснювальній записці зазначено, що українські жінки щороку отримують почесне звання «Мати-героїня». Ця державна нагорода присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-ми річного віку 5-ох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку. Станом на сьогодні відповідний статус мають близько сімсот жінок.

Проєктом закону пропонується встановлювати таким жінкам одночасно дві надбавки: за особливі заслуги перед Україною та за заслуги померлого годувальника-військовослужбовця, який починаючи з 2014 року брав участь у відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації та/або інших держав, перебуваючи безпосередньо в районах бойових дій.

Справа в тому, що за чинним Законом «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» якщо людина має кілька заслуг, то доплата встановлюється лише за однією з підстав – на вибір. Після прийняття зазначених змін багатодітна жінка зможе отримувати доплату і за свої заслуги  і за заслуги чоловіка.

Нагадаємо, пенсії за особливі заслуги призначаються в розмірі від 20 до 40 відсотків прожиткового мінімуму, як надбавка до основної пенсії. Право на такі доплати мають, наприклад, ветеранам війни, нагороджені орденами і деякими медалями. У разі загибелі такого ветерана частину цієї надбавки можуть отримувати його родичі. Окремо право на пенсію за особливі заслуги мають і багатодітні жінки.

 

Читайте також: В Україні може з’явитися новий вид пенсії