Жителям тимчасово окупованих територій пенсії призначатимуть вчасно

Українцям, які проживають на тимчасово окупованих територіях, призначатимуть пенсію з дня набуття права на неї. Відповідний Закон № 2981-ІХ «Про внесення зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії», який Верховна Рада ухвалила 20 березня, підписав Президент України Володимир Зеленський. Про це йдеться на сайті Президента.

Потреба в ухваленні закону виникла у зв’язку з тим, що мешканці тимчасово окупованих територій не можуть вчасно звернутися за призначенням пенсії особисто до органів Пенсійного фонду, а також онлайн через вебпортал ПФУ через відсутність інтернету та мобільного зв’язку.

Тож відтепер цю проблему вирішено — на час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування пенсія таким особам призначатимуться незалежно від дати звернення, а саме:

  • за віком — з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку;
  • у зв’язку з інвалідністю — з дня встановлення інвалідності;
  • у зв’язку з втратою годувальника — з дня, що настає за днем смерті годувальника;
  • за вислугу років — з дня, наступного за днем звільнення з роботи, яка дає право на таку пенсію, але не раніше 24 лютого 2022 року.

Ці норми поширюватимуться також на громадян, які проживали на ТОТ та в регіонах, де велися активні бойові дії, та виїхали звідти.

Читайте також: Автоматичне призначення пенсій: як не втратити частину виплат.

Фото: ukrainians.today