Подати заяву на призначення пенсії за когось можна лише в одному випадку

Заяву на призначення пенсії та всі необхідні для цього документи до Пенсійного фонду людина має подавати особисто. Як нагадують у Пенсійному фонді України, пенсія призначається лише за особистим зверненням заявника або автоматично, якщо всі необхідні документи про весь страховий стаж є в Держреєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Це передбачено статтею 44 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Єдине виключення з цього правила – недієздатні особи або особи з обмеженою дієздатністю. Подавати заяву для призначення пенсії таким особам має право їхній законний представник.

Заяву на призначення пенсії можна подати в будь-якому сервісному центрі ПФУ, незалежно від місця реєстрації. Зробити це також можна дистанційно, скориставшись вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду та в разі необхідності додавши скан-копії документів, яких не вистачає.

Нагадаємо, у 2022 році вийти на пенсію за віком можуть особи, яким виповнилось 60 років за наявності страхового стажу не менше 29 років.