Заборговану пенсію можна отримати протягом трьох років

Українці, які під час дії воєнного стану не змогли отримати нараховану пенсію, можуть звернутись до органів Пенсійного фонду за виплатою, якщо минуло не більше трьох років. Про це в інтерв’ю в газеті “Пенсійний кур’єр” повідомила начальниця головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області Ольга Шарунова, роз’яснивши процедуру, за якою здійснюєтьс виплата.

— Кожного місяця по закінченню виплатного періоду Укрпошта надає нам інформацію щодо невиплачених коштів. Формуються додаткові відомості для виплати цих коштів у наступному місяці. Якщо і за додатковими відомостями людина не отримала гроші, вони зараховуються ще на наступний місяць. Тобто кожного наступного місяця громадянин може отримати всі свої кошти. Так продовжується протягом 6 місяців, — пояснила посадовиця.

Однак, навіть якщо через пів року людина не отримала пенсію, кошти акумулюються і при зверненні до Пенсійного фонду впродовж півроку людина отримає їх усі.

— Втім, навіть якщо мине понад рік, але не більше трьох, протягом яких пенсіонер не зміг отримати пенсію, він все одно може звернутись до органів Фонду за своїми грошима. Єдине, дещо змінюється процедура: спочатку громадянин отримає заборгованість за рік, а потім залишкові кошти повертатимуться щомісяця з виплатою поточної пенсії, — наголосила очільниця пенсійної служби Луганщини.

Це, зокрема, стосується і тих, хто виїхав за кордон – по поверненню вони отримають свої гроші. Для цього їм потрібно звернутись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, середню пенсію отримує не більше 11% пенсіонерів

Читайте також:  5,2 мільярда гривень перераховано для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам