Вступ без атестата для жителів окупованих територій, умови сплати добровільних пенсійних внесків і плани центру психологічної реабілітації військових, – основні теми соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 24 по 30 липня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Жителі окупованих територій можуть вступити до вишу без шкільного атестата

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій можуть вступити до вищих навчальних закладів без документа про повну загальну середню освіту, але для цього їм потрібно скласти підсумкову атестацію як екстерни.

Для сплати добровільних пенсійних внесків потрібно відповідати трьом умовам

Сплачувати добровільні пенсійні внески можна як за себе, так і за іншу особу. Зробити це можна лише за особу, яка:

  • досягла 16 років.
  • не є пенсіонером.
  • є в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (тобто вже мала хоча б одну офіційну роботу).

Перший в Україні центр психологічної реабілітації військових з’явиться на Полтавщині

Центр психологічної реабілітації військових та членів їхніх сімей з’явиться в одному із санаторно-курортних закладів Миргорода, що на Полтавщині. До складу мультидисциплінарної команди, яка опікуватиметься пацієнтами, увійдуть психологи, соціальні педагоги, психіатри та масажисти.

Інші новини, які цікавили українців:

В Україні розвиватимуть соціальну послугу раннього втручання

Послугу раннього втручання, покликану підтримувати сім’ї, в яких є дитина з порушеннями розвитку, розвиватимуть в Україні. Її планують впровадити на рівні громад, щоб родини з дітьми від народження до п’яти років, які мають порушення розвитку або суттєві ризики затримки розвитку, отримували необхідну допомогу та навчання вчасно.

Пенсія в разі втрати годувальника призначається й при позбавленні батьківських прав

Дитина має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника й у тому разі, якщо її мати чи батько позбавлені батьківських прав. При позбавленні батьківських прав особа не звільняється від обов’язку з утримання дитини, тобто сплати аліментів. У разі ж її смерті, визнання безвісно відсутньою чи офіційного оголошення померлою дитині призначається пенсія по втраті годувальника.

Частині українців потрібно буде передавати показання лічильників через нові сервіси

Клієнтів АТ «Дніпропетровськгаз», АТ «Вінницягаз» та АТ «Сумигаз» з 18 липня обслуговують через сервіси ГК «Нафтогаз України», тому показання газових лічильників варто передавати саме через них. Зазначені споживачі щомісяця з 28 числа по 5 число наступного місяця мають подавати показання газового лічильника через:

  • особистий кабінет на сайті my.gas.ua;
  • чатботи GASUA у Viber чи Telegram;
  • NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
  • через SMS-повідомлення на номер 4647.

Уряд виділив гроші для створення 20 тис. робочих місць

За рік існування державної програми «єРобота» понад 6000 грантів отримали схвалення, на які уряд загалом виділив понад 4,5 млн грн. Як заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, завдяки цьому буде створено близько 20 тис. нових робочих місць.