Уряд візьметься за накопичувальну пенсію

Міністерство соціальної політики планує повернутись до питання впровадження другого, накопичувального, рівня пенсійної системи в Україні. Про це новопризначена міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла в ефірі національного телемарафону.

«Зрозуміло, що в стані активних бойових дій важко буде запустити накопичувальну пенсію. Але це зовсім не відміняє необхідності підготувати всі необхідні інструменти для її запуску. Це теж дуже кропітка робота – структура, нормативне забезпечення, верифікація різного роду фондів, щоб уникнути можливих шахраювань. Ми ж повинні захистити гроші, які мають стати в старості доходом для людей», – зазначила міністерка.

За словами посадовиці, в разі закінчення війни, про невеликі суми накопичень можна говорити з 2024 року.

Накопичувальна пенсійна система передбачає відрахування коштів до пенсійних фондів самими  працівниками (або їх роботодавцями). На відміну від першого, солідарного, рівня пенсійної системи, де відраховані внески ідуть на виплату пенсій нинішнім пенсіонерам, накопичені кошти другого рівня є власністю громадян.

Нагадаємо, ви можете самі перевірити свій страховий стаж та сплату страхових внесків роботодавцем

2 Comments

  • Депутати також взялись за накопичувальну пенсію – вже для правнуків “накопичують”.

  • Прошу розібратися також з грошима, які мій чоловік відкладав багато років на пенсійний рахунок у банку “Аркада”, який зараз ліквідується, але ці гроші не виплачують, мовляв, щось там не так з тим рахунком. Коли отримували гроші, все було так, а як повернути, то неможливо?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Схожі новини