У разі смерті пенсіонера на окупованій території його пенсію виплатять спадкоємцям

У разі смерті пенсіонера на окупованій території України недоотримані ним пенсійні виплати успадковуються. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону.

За її словами, насамперед на отримання таких коштів мають право члени сім’ї, які проживали з пенсіонером, а в разі відсутності таких — інші спадкоємці. Для отримання коштів потрібно написати відповідну заяву до Пенсійного фонду.

«Такі гроші будуть виплачені спадкоємцям за заявою до управління Пенсійного фонду. Тим спадкоємцям, які спільно проживали як члени сім’ї разом з пенсіонером. Якщо ж у пенсіонера немає членів сім’ї, які з ним проживали, то пенсія включається до спадкового майна та буде успадкована спадкоємцями іншої черги в загальному, як уся спадщина. Така пенсія не пропадає. Нарахована та невиплачена пенсія є частиною спадкового майна», — наголосила Жолнович.

Інформацію щодо отримання таких коштів можна отримати в контакт-центрі Пенсійного фонду: 0 800 503 753, (044) 281-08-70, (044) 281-08-71.

Нагадаємо, пенсії та соцдопомоги мешканці деокупованої Херсонщини можуть отримати грошовими переказами.

Ілюстративне фото: ukrainians.today