При одноразовій добровільній сплаті ЄСВ його сума буде вдвічі більшою

Пенсія українцям призначається лише за наявності необхідного страхового стажу. Якщо людина офіційно не працює чи не працювала у певні періоди, вона може «докупити» стаж для вчасного призначення пенсії. Для цього потрібно самостійно сплатити єдиний соціальний внесок.

Як нагадують у Пенсійному фонді України, для «купівлі» стажу, якого не вистачає, потрібно укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для цього потрібно звернутися до будь-якого територіального органу Державної податкової служби та подати:

заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;
– копію трудової книжки (за наявності);
– виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
– копію документу, який посвідчує особу.

Важливим є момент обрання виду договору, адже від цього залежатиме сума, яку доведеться сплатити заявнику.

Можна укласти:

1. Договір про щомісячну сплату ЄСВ. Такий договір укладається не менш як на рік та передбачає сплату ЄСВ не меншого за мінімальний страховий внесок, який наразі становить 1430 грн.
2. Договір про одноразову сплату ЄСВ за минулий період. Укласти його можна за період не раніше ніж з 1 січня 2004 року. При цьому сума ЄСВ, яку доведеться сплатити, буде вдвічі більшою, ніж у першому варіанті. Це передбачено статтею 10 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Сплатити суму за весь період потрібно протягом 10 днів з моменту підписання договору.

Нагадаємо, період навчання зараховується до страхового стажу лише в разі добровільної сплати ЄСВ.