Період навчання зараховується до страхового стажу лише в разі добровільної сплати ЄСВ

Період навчання на очній формі до страхового стажу зараховувався лише до 1 січня 2004 року. Після цієї дати такий період зараховується до страхового стажу лише в разі добровільної сплати єдиного соціального внеску. Про це нагадують у Пенсійному фонді України.

Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачено страхові внески. Це поняття запроваджено Законом України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 1 січня 2004 року.

Увесь трудовий стаж, набутий до цієї дати, прирівнюється до страхового стажу. У тому числі, і періоди навчання за денною (очною) формою у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Час навчання після 1 січня 2004 року зараховується до страхового стажу лише в тому разі, якщо людина добровільно сплачувала за себе єдиний соціальний внесок.

Нагадаємо, у разі працевлаштування пенсіонери мають повідомити про це протягом 10 днів.

 

2 Comments

  • Доброго дня. Якщо я навчався з 2005 по 2011рік. Чи можу я тепер оплатити за період навчання ЄСВ щоб навчання зарахували до стажу?

    • Добрий день. Так, ви можете сплатити ЄСВ для зарахування періоду навчання до стажу. Для цього потрібно звернутися до органів податкової служби за місцем проживання та написати відповідну заяву. При цьому сума ЄСВ, яку доведеться заплатити, наразі становитиме 2860 грн за один місяць. Детальніше про порядок подачі заяви та обрахування розміру ЄСВ ви можете прочитати в матеріалі: https://social.com.ua/pensiya/pry-odnorazovij-dobrovilnij-splati-yesv-jogo-suma-bude-vdvichi-bilshoyu/

Залишити відповідь