Перерахунок пенсій, підвищення тарифів та мультипредметний тест чекають на українців у червні

З 1 червня пенсіонери, які працюють, отримають перераховані виплати, українці платитимуть більше за світло, а випускники шкіл складатимуть мультипредметне (HMT) тестування.

Хоча перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють, офіційно проводиться з 1 квітня, проте збільшені виплати вони отримають саме в червні. Це пов’язано з надходженням відомостей про сплату єдиного внеску за І квартал 2023 року до Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування лише в другій половині травня. Перерахунок отримають не всі пенсіонери, а лише в разі набуття станом на 1 березня 2023 року 24 місяців страхового стажу після попереднього перерахунку пенсій. Загалом йдеться про близько 600 тис. осіб з 2,7 млн пенсіонерів, які працюють.

Окрім цього, Кабмін ухвалив рішення щодо підвищення тарифів на електроенергію з 1 червня. Відтепер замість 1,44 грн/кВт-год при споживанні до 250 кВт-год на місяць та 1,68 грн/кВт-год при споживанні понад 250 кВт-год діятиме єдиний тариф на споживання в розмірі 2,64 грн/кВт-год. За словами експертів, у зв’язку з цим суми в платіжках у середньому зростуть на 250 грн. У цьому місяці також можуть підвищити тарифи на воду — їх планують переглянути вже 14 червня.

Окрім цього, з 5 по 23 червня триватиме основна сесія національного мультипредметного тесту, який абітурієнти цього року складатимуть замість ЗНО. Обов’язковими предметами є українська мова, математика, а також один предмет на вибір (історія України, біологія, хімія, фізика або іноземна мова). Водночас з 5 по 12 червня триватиме додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії для осіб, які:

  • не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації;
  • реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі в НМТ;
  • за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах.

Участь у додатковій сесії можуть також взяти учасники основної в разі тривалої повітряної тривоги.

Фото: lpnu.ua