На скільки підвищать пенсії, що таке соціальні картки та як виправити персональні дані – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 14 по 20 серпня.

 ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Виправити персональні дані в реєстрі застрахованих осіб можна онлайн

Для вчасного призначення пенсії варто перевіряти не лише дані трудової книжки, а й особисті дані в реєстрі застрахованих осіб для виправлення в разі потреби. Як це зробити, нагадали в ГУ Пенсійного фонду України у Донецькій області.

В Україні хочуть відновити справедливість у розрахунку пенсій

В Україні хочуть змінити алгоритм нарахування пенсій задля «відновлення соціальної справедливості». Про це заявила міністерка соцполітики Оксана Жолнович. За її словами, чинна формула розрахунку пенсій значно їх занижує. Вона запевнила, що над новим алгоритмом нарахування пенсійних виплат уже працюють.

 У Харкові пенсіонер розмалював гаражі малюнками з українського фольклору (ФОТО)

Двірник Олександр Молчанов вирішив зробити мікрорайон Горизонт у Харкові затишнішим і розмалював гаражі зображеннями героїв фольклору — Лисички-сестрички, козака Мамая, українців у національному одязі. Окрім прибирання, пенсіонер займається й творчим облаштуванням дворів. Таке хобі має давно, але після початку повномасштабної війни його малюнки почали особливо цінувати.

 Інші новини, які цікавили українців:

 Стало відомо, на скільки можуть підвищити пенсії в 2024 році

Законодавство дозволяє не індексувати пенсії під час війни, але уряд України зміг провести індексацію цього року і продовжуватиме це робити наступного. Крім того, для малозабезпечених українців будуть збережені субсидії. Деталі розповів народний депутат Олександр Качура.

Зареєструвати нерухомість онлайн тепер можна в 11 областях

Кількість громад, яким доступна послуга реєстрації нерухомості онлайн, розширили. Як повідомили в Міністерстві юстиції, відтепер скористатися нею можуть жителі Полтавської, а також більше жителів Харківської областей. Внесення відомостей в електронний реєстр допоможе убезпечити дані від втрати, знищення чи шахраїв. Окрім цього, внесення таких даних необхідне для отримання компенсації за пошкоджене чи знищене житло в рамках програми «єВідновлення».

В Україні хочуть впровадити персональні соціальні картки

В Україні автоматизація соціальних сервісів та послуг. Зокрема, планують ввести електронні персональні соціальні картки. Про це заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

 Пенсіонер із Київщини займається вирощуванням екзотичної породи курей

88-річний пенсіонер Григорій Топчій із села Новосілки, що на Київщині, має унікальне хобі — вирощування екзотичних курей, які несуть блакитні яйця. Захоплення розводити одну із китайських порід курей у пенсіонера почалось ще до повномасштабного вторгнення.

Чому чорнобильцям не доплачують за понаднормовий стаж

«Яка нараховується доплата за понаднормовий стаж для чорнобильців та потерпілих від Чорнобильської катастрофи?» — запитав пенсіонер на сторінці Соціальної інформаційної платформи у фейсбуці. У нашому матеріалі ми розповіли, чому саме чорнобильцям не доплачують за стаж.