Фінансування пенсій на наступний рік збільшили

Верховна Рада затвердила Державний бюджет України на 2023 рік. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Фінальна редакція держбюджету дещо змінилася, зокрема це стосується загальних видатків, передусім Пенсійного фонду, показників ВВП та інфляції, середньої зарплати тощо.

Загалом видатки на 2023 рік збільшили на 66,8 млрд грн (до 2,58 трлн грн). Зокрема, йдеться про збільшення видатків Пенсійного фонду на 38,9 млрд грн, тобто до 271,9 млрд грн. За словами першого заступника міністра фінансів України Дениса Улютіна, це зробили задля забезпечення індексації пенсій наступного року.

Окрім цього, задля швидкого відновлення об’єктів критичної інфраструктури, видатки Фонду ліквідації наслідків збройної агресії збільшили на 16,1 млрд грн, тобто до 35,5 млрд грн.

Розмір ВВП наступного року прогнозують на рівні 6,28 трлн грн, тобто зростання на 3,2% замість 4,6%, як очікувалося раніше. За словами заступниці директора Центру економічної стратегії Марії Репко, це пов’язано з масовими ракетними ударами по об’єктах енергетичної інфраструктури, що негативно впливає на активність бізнесу. Загалом вона наголошує, що ці показники можуть змінюватися і протягом 2022, і протягом 2023 років, залежно від ситуації на фронті.

Показники інфляції стали дещо оптимістичнішими, ніж прогнозували раніше, –  28%, а не 30,6%.

Мінімальний розмір зарплати залишиться на рівні 6700 грн. Водночас зростання середнього розміру зарплати по Україні прогнозується до 18 261 грн, а не до 18 508 грн, як передбачалось у проєкті держбюджету для першого читання.

Середній курс гривні до долара за рік залишили на рівні 42,2 грн, проте найвище зростання заклали на рівні 45,8 грн, а не 50 грн, як це було раніше.

На 50 млрд грн збільшили доходи – до 1,329 трлн грн. Наповнюватимуть бюджет завдяки власним доходам держави, як-от податки, мита тощо (51%), підтримці союзників та міжнародних фінансових організацій, зокрема Євросоюзу, США та МВФ (46%) та внутрішнім запозиченням (3%).

Нагадаємо, пріоритетними статтями держбюджету наступного року залишаються ЗСУ та підтримка людей.

Фото: ukrinform.ua