Ціни на яйця планують зменшити

Поголів’я курей в Україні планують збільшити на 35-40% (на 6,5 млн), аби знизити ціни на яйця. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

За словами посадовця, зростання цін на яйця наразі майже зупинилося й станом на 27 жовтня вартість десятка становила 60,1 грн.

Для зменшення ціни та її стабілізації виробники відновлюють поголів’я птиці та планують його збільшити на 6,5 млн. Їх посадять до кінця року. Від моменту посадки до початку повноцінного знесення яєць має пройти 150 днів (п’ять місяців). Тоді ж варто очікувати зниження цін до економічно обґрунтованих.

Окрім цього, Міністерство аграрної політики та продовольства України уклало меморандум з асоціацією «Союз птахівників України» задля стабілізації цін на курячі яйця та недопущення перевищення гуртово-відпускних цін від цін, за якими яйця постачають до торговельних мереж.

Нагадаємо, що на зростання ціни на яйця цього року вплинуло значне скорочення поголів’я курей та падіння виробництва через воєнні дії. Наприклад, у вересні було вироблено 9 295 млн шт. яєць, що на 15,7% менше, ніж за вересень 2021 року. Тоді ж ціна зросла з 29,91 грн до в середньому 62,1 грн.

Фото: svoi.kr.ua