Для зарахування стажу за неповні місяці роботи можна доплатити

Для зарахування повного місяця страхового стажу потрібно сплатити страховий внесок не менший мінімального (наразі 1474 грн). Проте в разі неповного місяця роботи також можуть зарахувати повний місяць стажу — для цього потрібно зробити доплату до мінімального страхового внеску. Зробити це людина має самостійно.

При цьому здійснити доплату можна виключно за місяці, в яких були нарахування заробітної плати та сплата страхових внесків.

Визначити, за які місяці можна здійснити доплату, можна за даними системи персонiфiкованого облiку внесків, зокрема виписки з облікової картки за формою ОК-5.

Для здійснення доплати за неповні місяці роботи потрібно звернутися з відповідною заявою до Пенсійного фонду. У заяві потрібно зазначити необхідний період, за який здійснюється доплата.

Спеціаліст ПФУ має скласти повідомлення-розрахунок, в якому зазначити розраховану суму доплати.

Застрахована особа має здійснити відповідну доплату протягом десяти календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

Після здійснення доплати потрібно подати до органів ПФУ відомості про суми доплат, в яких зазначити місяць та рік, за який проведено нарахування, суму, з якої сплачено внесок та суму доплати.

Читайте також: При обчисленні пенсії можна виключити періоди з невигідною зарплатою.

Фото: tribun.com.ua