За п’ять днів в Україні виписали 10 тисяч е-рецептів на антибіотики

Найбільше електронних рецептів на антибіотики медики виписали в місті Києві, Дніпропетровській та Львівській області. Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Проте норма про електронний рецепт не діє на тимчасово окупованих територіях.

“Сьогодні норма на відпуск антибіотиків, протимікробних засобів за електронним рецептом не працює на територіях, де росія намагається встановити окупаційний режим, а також на територіях, які відповідно до наказу Мінреінтеграції віднесені до зони активних бойових дій. Там можна, у разі якщо аптеки працюють, придбати антибіотики як до 1 серпня 2022 року”, – зазначив Ляшко.

Необхідність більш жорсткого регулювання обігу антибіотиків пов’язана з тим, що населення безконтрольно вживало ці препарати, навіть у випадках, коли вони були непотрібні. Зокрема, пандемія коронавірусної хвороби призвела до того, що люди почали безконтрольно вживати антибіотики при проявах пневмонії, що значно збільшило зростання кількості мікробів, нечутливих до антибіотиків. Це призводить до того, що бактерії отримують стійкість до антибіотиків, що ускладнює лікування в подальшому. Наприклад, це стосується лікування поранених, коли антибіотики не діють, і лікарі вимушені постійно підбирати ці препарати.

“Ми інтегруємося в європейський простір, і антибіотик за рецептом — це не якесь ноу-хау, а нормальна європейська практика”, – підсумував Ляшко.

Нагадємо, що раніше ми розповідали, в яких випадках лікарняні можуть не оплачуватись.