Поранених українців продовжують доставляти до закордонних клінік

Від початку збройної агресії росії проти України Міністерство охорони здоров’я у співпраці з Європейською комісією вже здійснили 85 медичних евакуацій постраждалих українців на спеціалізоване лікування за кордон. Про це повідомили в Міністерстві.

До закордонних клінік транспортують, насамперед, дітей та дорослих зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, дітей з онкологічною патологією, а також людей із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування. 

Кожен випадок евакуації є індивідуальним та розглядається окремо. Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3 днів до 2 тижнів, Міністерство забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами. 

«В Україні триває повномасштабна війна, і вся система охорони здоров’я переведена на зовсім інший режим роботи. В частині лікування вогнепальних поранень, травм та політравм, опіків й інших хвороб запроваджені нові евакуаційні маршрути замість довоєнних. Один із таких евакуаційних маршрутів – так звані “медичні конвої” з пораненими українцями до клінік Європейського союзу. Ці конвої – відчутне плече підтримки наших колег з Європи», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Важливо, що важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації. Для цього в розділі “Громадянам” на сайті Міністерства охорони здоров’я України слід заповнити відповідну анкету. Далі ви отримаєте зворотний зв’язок.

Загалом завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії, за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік вже близько 1400 українців. 

Окрім того, вже понад 1000 українців переведено на лікування до 18 країн Європи: Німеччини, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембургу, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Австрії, Норвегії, Литви, Фінляндії, Польщі, Чехії та Норвегії. 

Також МОЗ у партнерстві з КНП «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» (Львів) та St. Jude Children’s Research Hospital у межах реалізації програми SAFER Ukraine евакуюють дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами на лікування в США, Канаду та до європейських країн.

Алгоритм евакуації громадян України включає звернення до системи екстреного реагування Євросоюзу, коли різні країни ЄС оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку для лікування і реабілітації українців. Так звані «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямків порятунку пацієнтів, коли міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції щодо готовності прийняти постраждалих українців та забезпечити їм необхідне лікування від різних країн-членів ЄС та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з країною, яка приймає, та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Читайте також, хто і як може подати заявку на лікування за кордоном