Постраждалі від війни можуть подати заявку на лікування за кордоном

Українців, які постраждали від збройної агресії росії, продовжують направляти на лікування за кордон. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як подати заявку на Програму медичної евакуації.

Хто може подати заявку?

Відповідно до наказу МОЗ №574 від 05.04.2022 р. «Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану», на лікування за кордон направляють:

1. Пацієнтів з травмами, отриманими внаслідок збройної агресії рф проти України, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги та комбустіологічної допомоги (опіки). Це передусім діти та дорослі зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами.
2. Дітей з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги.
3. Дорослих пацієнтів з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги.
4. Дітей з орфанними захворюваннями.

Як подати заявку на медичну евакуацію?

Скористатися можливістю медичної евакуації можна двома способами:

1. Звернутися до сімейного лікаря. Він, у свою чергу, після ухвалення рішення про потребу медичної евакуації має проінформувати обласного координатора з медичної евакуації (зазвичай, це співробітник департаменту охорони здоров’я чи обласної лікарні), які надсилають необхідні медичні висновки до команди медичної евакуації в МОЗ. Ті, у свою чергу, зв’язуються з закордонними медичними закладами щодо можливості прийняття пацієнта та розробляють маршрут евакуації.

2. Оскільки у зв’язку з війною не у всіх громадян є можливість зв’язатися із сімейним лікарем, заявку на медичну евакуацію можна подати онлайн. Це можна зробити за посиланням.

Кожен випадок евакуації розглядається спеціалістами окремо.

Варто також бути готовим до того, що підготовка пацієнта до евакуації зазвичай триває від трьох-чотирьох днів до двох тижнів. Транспортування та лікування громадян України в рамках програми медевакуації фінансується міжнародними організаціями, а також  країнами, що приймають українців.

Нагадаємо, в Україні дозволили другу бустерну дозу від ковіду для двох категорій людей.