«Перемога буде наша, але ціною великих втрат», — медикиня Дзвенислава

Вона має старовинне українське ім’я Дзвенислава й позивний Магура. 27-річна архітекторка пішла на війну, бо тут боронить країну її чоловік. Каже, коли відвоюють Україну, будуть разом мандрувати.

Дзвенислава Римар львів’янка, яка понад десять місяців служить бойовим медиком.

«Важко сидіти на місці, коли розумієш, що можеш бути корисним деінде. До середини війни я працювала архітектором. Зараз я бойовий медик роти, хоча пробувала перевестися на посаду оператора БПЛА, але мене не відпустили», розповідає жінка.

Вона додає, що з мирного життя не залишилося нічого, чого б їй бракувало тут, на фронті. З початком війни чоловік пішов в армію, Дзвенислава залишилася в орендованій квартирі із собакою. 

«Самій було важко. Я розуміла, що тут можу бути кориснішою. Тому всі наші речі запакувала в коробки, вони зараз зберігаються в чоловікового батька. Тепер навіть у відпустці я не мала такого місця, яке було б домом, куди можна повернутися. Собаку ми віддали на перетримку. Оце за собакою я, напевно, найбільше сумую», ділиться медикиня. 

Після закінчення війни вона мріє подорожувати разом з чоловіком, побачити світ, пожити по кілька місяців у різних країнах. А в тому, що перемога буде за Україною, не має жодного сумніву. 

«Я переконана, що перемога буде наша. Але великими втратами. Уже втрати великі, а будуть ще більші. Наступ це дуже важка річ», розмірковує Дзвенислава.

Ще вона переконана, що війна змінює всіх. Когось на краще, інших навпаки. Люди, які йдуть у військо, розуміють, що можуть загинути будь-якої хвилини. І це розуміння змінює їх внутрішньо.

«На війні всі змінюються. Ті, хто йшли сюди, знали, що з ними може бути. Тому не так гірко за своїх побратимів, які загинули. Бо ми розуміємо, що вони були готові піти. І я до цього готова. І будь-хто з моїх побратимів до цього готовий. Найважче це прийняти нашим близьким», каже жінка.

І додає, що після війни із зовнішнім російським ворогом, настане час для боротьби внутрішньої. 

«Треба розуміти, що ще багато попереду. Навіть коли закінчиться війна з росією, буде ще багато внутрішньої війни. Адже внутрішній ворог не дасть нормально будувати країну. Не можна відпочивати, не закінчивши формування нової держави», підсумовує Дзвенислава.

Авторка: Світлана Шевчук

Читайте також: «На війні треба вмотивованих людей», — медикиня Катерина.