Вона має старовинне українське ім’я Дзвенислава й позивний Магура. 27-річна архітекторка пішла на війну, бо тут боронить країну її чоловік. Каже, коли відвоюють Україну, будуть разом мандрувати.
Дзвенислава Римар — львів’янка, яка понад десять місяців служить бойовим медиком.
«Важко сидіти на місці, коли розумієш, що можеш бути корисним деінде. До середини війни я працювала архітектором. Зараз я бойовий медик роти, хоча пробувала перевестися на посаду оператора БПЛА, але мене не відпустили», — розповідає жінка.
Вона додає, що з мирного життя не залишилося нічого, чого б їй бракувало тут, на фронті. З початком війни чоловік пішов в армію, Дзвенислава залишилася в орендованій квартирі із собакою.
«Самій було важко. Я розуміла, що тут можу бути кориснішою. Тому всі наші речі запакувала в коробки, вони зараз зберігаються в чоловікового батька. Тепер навіть у відпустці я не мала такого місця, яке було б домом, куди можна повернутися. Собаку ми віддали на перетримку. Оце за собакою я, напевно, найбільше сумую», — ділиться медикиня.
Після закінчення війни вона мріє подорожувати разом з чоловіком, побачити світ, пожити по кілька місяців у різних країнах. А в тому, що перемога буде за Україною, не має жодного сумніву.
«Я переконана, що перемога буде наша. Але великими втратами. Уже втрати великі, а будуть ще більші. Наступ — це дуже важка річ», — розмірковує Дзвенислава.
Ще вона переконана, що війна змінює всіх. Когось на краще, інших — навпаки. Люди, які йдуть у військо, розуміють, що можуть загинути будь-якої хвилини. І це розуміння змінює їх внутрішньо.
«На війні всі змінюються. Ті, хто йшли сюди, знали, що з ними може бути. Тому не так гірко за своїх побратимів, які загинули. Бо ми розуміємо, що вони були готові піти. І я до цього готова. І будь-хто з моїх побратимів до цього готовий. Найважче це прийняти нашим близьким», — каже жінка.
І додає, що після війни із зовнішнім російським ворогом, настане час для боротьби внутрішньої.
«Треба розуміти, що ще багато попереду. Навіть коли закінчиться війна з росією, буде ще багато внутрішньої війни. Адже внутрішній ворог не дасть нормально будувати країну. Не можна відпочивати, не закінчивши формування нової держави», — підсумовує Дзвенислава.
Авторка: Світлана Шевчук
Читайте також: «На війні треба вмотивованих людей», — медикиня Катерина.