Дніпрянка виготовляє оригінальні дитячі розвивальні книги з фетру

Дніпрянка Інна Єгорова виготовляє оригінальні розвивальні книги з тканини та фетру. Такі іграшки допомагають малюкам від шести місяців пізнавати навколишній світ. Про особливості та технологію виготовлення книг з фетру, а також про те, чим вони можуть бути корисними для дітей різного віку, майстриня розповіла спеціально для Соціальної інформаційної платформи.

«За освітою я філолог української мови, працювала викладачем. А розвивальні книжечки це таке моє захоплення, справа, яка мені дарує приємні емоції. Їх виготовлення для мене як новий етап розвитку», — розповідає Інна.

Першу книгу власноруч жінка зробила на подарунок молодшому синові з нагоди його першого дня народження п’ять років тому. В інтернеті знайшла ідею й взялася до роботи. Доклала чимало зусиль та витратила півтора місяця, доки була готова її перша розвивальна книга.

«Мені дуже хотілося зробити щось таке цікаве, якусь іграшку, якої ні в кого немає, якої не купиш у магазині. Тому першу книгу для сина я робила дуже складною, насиченою, деталізованою. Аби там було до чого торкатися, що відкривати. Вона вийшла дуже об’ємна й насправді не надто зацікавила однорічного малюка. Виявилося, що книжечка надто складна для нього. Потім уже я зрозуміла, що для такого віку треба простіші книжки», — ділиться спогадами майстриня.

На якийсь час вона залишила цю справу, аби згодом повернутися й глибоко зануритися в тему розвивальних книжок. Досвід показав, що для різного віку потрібні різні підходи. Наприклад, для дітей від шести місяців Інна виготовляє найпростіші книжки.


«Для шестимісячних малят я рекомендую прості сюжети, великі деталі, різні на дотик матеріали. Для них книги можуть бути без знімних деталей, щоб усі елементи були пришиті. Але за листочком може сховатися, наприклад, великий ґудзик. Добре використовувати різні на дотик матеріали. Можна покласти щось, що буде шарудіти, а також «пискавки». Дитина буде натискати й чути звук. На животиках тваринок так роблю», — пояснює Інна.

І додає, що для старших дітей, від року, великі деталі можна кріпити на липучки або магнітні кнопки. Вони будуть легко зніматися й повертатися на місце.


«Діткам від року я починаю робити книги з тваринками. Популярною темою є ферма. Адже в цьому віці важливим є звуконаслідування, діти намагаються наслідувати мову тварин, звірів і птахів. Також уже можна вивчати найпростіші геометричні фігури, кольори», — зауважує жінка.

Велика кількість деталей з’являється в книгах для дітей старших двох — трьох років. За словами Інни Єгорової, саме час через книгу пізнавати поняття половини від цілого, більшого й меншого, вивчати більше кольорів.

«Звичайно, треба дивитися по дитині й по тому, які вона в цьому віці має інтереси. Але загалом дівчаткам і хлопчикам уже цікаво гратися в наслідування дорослого життя. Таким чином вони вчаться побутовим речам. Діти одягають ляльку, годують її, купають, виводять погуляти в садочок. І паралельно через такий ляльковий будиночок можна ще пізнавати назви фруктів, овочів, правила поведінки, наприклад, у магазині, у кафе. Дуже цікаві ці іграшки. Або популярний варіант для хлопчиків автомайстерня, адже переважно вони люблять гратися машинками й технікою. І знову ж таки, через автомайстерню можна вивчати кольори, геометричні фігури, лічбу», — каже майстриня.


Основою для книжкових сторінок Інні служить тканина. Жінка віддає перевагу натуральним матеріалам: бязі, ранфорсу, сатину, в яких максимальний відсоток бавовни. Обирає кольорові, з малюнками, які будуть цікаві для дітей.

«Аби сторінки були достатньо цупкими, обов’язково використовую дублерин. І синтепон, щоб сторінка стала об’ємніша. Усі деталі я роблю з корейського фетру. Є ще китайський, але не раджу його використовувати, бо це суцільне розчарування. Корейський фетр набагато якісніший і кольори в нього більш насичені, і текстура приємна. Зрізи на такому фетрі виходять акуратні, їх не потрібно нічим обробляти. Обрізали, зшили будь ласка, грайтеся. І обов’язково, звичайно, йде багато різноманітного декору. Це стрічки, мотузочки, ґудзики найрізноманітніших форм і кольорів, квіточки й багато всього іншого», — ділиться секретами Інна.

На виготовлення однієї книги майстриня витрачає від 5 до 20 днів. Усе залежить від складності. Вироби для наймолодших потребують менше часу, більш деталізовані — значно більше. Кількість сторінок і сюжет також впливає на складність і термін виконання роботи. Найпопулярніші формати — це розмір 15 на 15 сантиметрів, для старших діток — 20 на 20 сантиметрів.


«Було в мене замовлення, де потрібно було зробити універсальну книжку, поєднати сторінки для малюка від шести місяців і для дитини двох років. Зазвичай я такого не роблю. Але в результаті вийшла дуже цікава книжечка, викликала багато схвальних відгуків», — зауважує жінка.

Вона додає, що немає граничного віку, до якого такі книги будуть цікавими. Якось вона провела опитування й дізналася, що книга на тему лялькового будиночка цікава й нею хотіли б погратися не тільки маленькі дівчатка, а й підлітки 13–16 років. Дорослі також із задоволенням розглядають такі книги.

«Я вважаю, що такі книги для дітей від 0 до 99 років. Тим паче, що дорослі часто пишуть, що граються разом з дітками цими книжками. Це дуже приємно. Особливо мені запам’яталася історія молодої мами, яка замовляла спочатку книгу для донечки, а згодом вже для синочка. То вони лялечку з книжки дівчинки катали в потязі з книжки хлопчика. Отак уся сім’я гралася. І це приємно дуже», — наголошує майстриня.

Кожна книга Інни не схожа на іншу. Їй подобається втілювати нові ідеї, вигадувати нові сюжети.

«Мені подобається кожну книгу робити оригінальною, індивідуально для кожної дитини, аби ніде такої більше не було. Мабуть, я випробую себе цим. Завжди коли приходить нова людина із замовленням, приходить і нова ідея», — підсумовує Інна Єгорова.

Авторка: Світлана Шевчук, фото з архіву Інни Єгорової

Читайте також: «Я цим займаюся, аби просто не впасти духом», — майстриня, яка працює однією рукою.