Зареєструвати нерухоме майно через «Дію» може більше українців

Від сьогодні зареєструвати нерухомість через портал «Дія» можуть жителі 10 областей та Луцька. Про це повідомили в Мінрегіоні.

Отже, зареєструвати нерухомість, право на яку виникло до запровадження Держреєстру речових прав на нерухоме майно (до 1 січня 2013 року), можуть жителі Дніпропетровщини, Закарпаття, Київщини, Львівщини, Одещини, Рівненщини, Тернопільщини, Харківщини, Хмельниччини, Чернігівщини, а також міста Луцька.

Така реєстрація унеможливить підробку документів про право власності на майно, убезпечить дані щодо нього (наприклад, у разі знищення паперових документів в архівах), а також дозволить успішно зареєструватися в програмі «єВідновлення» в разі пошкодження житла внаслідок бойових дій (до сьогодні через відсутності даних в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно 2/3 заявників про пошкоджене житло не змогли подати заяви на компенсацію).

Для реєстрації нерухомого майна потрібно:

  1. Зареєструватися або увійти до кабінету на порталі «Дія».
  2. Обрати «Послуги» → «Земля, будівництво, нерухомість» → «Державна реєстрація прав на нерухоме майно» → «Подати заяву».
  3. Внести потрібну інформацію та скани документів.
  4. Підписати заяву електронним підписом.

Після цього реєстратор самостійно надішле запит у Бюро технічної інвентаризації (БТІ), а потім внесе дані в Держреєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП).

Дізнатися результат можна в кабінеті на порталі «Дія». Про результат також буде повідомлено листом на електронну пошту заявника.

Фото: cnap.dolyna.if.ua