Відтепер діють нові правила отримання водійського посвідчення

Відучора діють нові правила отримання посвідчення водія, а також підхід до навчання та алгоритм складання іспитів на його отримання. Як нагадують у Головному сервісному центрі МВС, це пов’язано з набуттям чинності 24 липня постанови Кабміну №601 від 10 травня 2022 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів».

Що змінилося?

Відтепер під час навчального процесу розмежовуватимуть теоретичний та практичний курси. Для отримання водійського посвідчення потрібно:

1. Спочатку пройти теоретичний курс навчання в автошколі, успішно скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС та отримати свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки, дані з якого вносяться до Єдиного державного реєстру МВС.

2. Лише після отримання свідоцтва про закінчення теоретичної підготовки можна отримати допуск на практичний курс з виїздами на вулиці за кермом. Майбутні водії мають рік для закінчення практичного курсу, складання внутрішнього практичного іспиту з водіння, практичного іспиту у сервісному центрі МВС та отримання свідоцтва про закінчення практичної підготовки.

Якщо за рік (термін дії свідоцтва про закінчення теоретичної підготовки) майбутній водій не склав практичний екзамен – для отримання посвідчення водія йому знову потрібно буде пройти теоретичний курс навчання.

Ще одне нововведення – можливість проходження теоретичної та практичної частини навчання в різних автошколах.

Усі, до набрання чинності постанови (тобто до 24 липня) розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

Нагадаємо, обміняти водійське посвідчення тепер можна у територіальних підрозділах ДМС.