Під час першої реєстрації автівки в Україні потрібно сплатити збір в Пенсійний фонд

При набутті права власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, потрібно сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування. Це передбачено пунктом 7 статті першої Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до статті 4 цього закону, розмір збору становить:

– 3%, якщо вартість автівки не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
– 4 % для автомобілів вартістю від 165 до 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
– 5 % для автівок, вартість яких перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Оскільки станом на 1 січня 2022 року прожитковий мінімум становив 2481 грн, розмір збору до Пенсійного фонду під час першої державної реєстрації легкового автомобіля варто розраховувати від таких сум:

– якщо вартість автівки не перевищує або дорівнює 409 365 грн потрібно сплатити 3% до Пенсійного фонду;
– за автомобіль вартістю понад 409 365 грн і до 719 490 грн сплачується 4%;
– за автівку вартістю понад 719 490 грн сплачується 5%.

Куди сплачувати кошти?

Податок сплачується за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в територіальних сервісних центрах МВС. Кошти перераховуватимуть на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду держбюджету, відкриті в головних управліннях Державної казначейської служби України в області.

Що вважається першою реєстрацією легкового авто?

Перша реєстрація транспортного засобу передбачає першу постановку на облік в одному із сервісних центрів МВС нового або вживаного авто, яке раніше не було зареєстроване на території України.

Нагадаємо, відучора в Україні діють нові правила отримання посвідчення водія.