Тривалість аварійних відключень світла можуть скоротити

Для зниження навантаження на енергоносії у зв’язку з обстрілами енергетичних об’єктів в оселях українців щодня вимикатимуть світло на кілька годин. Як заявив міністр енергетики Герман Галущенко, тривалість таких відключень можуть скоротити, але за умови свідомого зниження енергоспоживання.

За словами Галущенка, вчора українці відгукнулись на заклик не використовувати найенергозатратніші прилади в період з 17.00 до 22.00. Завдяки цьому лише на Рівненщині та Київщині, включно зі столицею, вдалося зменшити енергоспоживання на близько 10-11%. Якщо так піде й надалі, тривалість аварійних відключень скоротять.

«Дякую всім за свідоме скорочення побутового енергоспоживання вчора ввечері. Ваша підтримка дійсно допомогла! Якщо сьогодні ввечері ми всі зможемо повторити такий свідомий підхід до розумного енергоспоживання, графіки аварійних відключень по країні можуть бути суттєво скорочені», – наголосив міністр.

Окрім цього, посадовець підкреслив, що осінньо-зимовий період буде важким, а росіяни продовжують обстрілювати енергетичні об’єкти та інфраструктуру, тож розумне споживання електроенергії й тепла має стати новою звичкою українців.