Українців закликали максимально зменшити споживання електроенергії: планують відключення

У зв’язку з масовими ракетними обстрілами, яких російські війська сьогодні вранці завдали по низці міст України, та пошкодженням енергетичних об’єктів, українців закликали максимально зменшити споживання електроенергії з 17.00 до 22.00. Про це заявив керівник Офісу президента України Кирило Тимошенко під час телемарафону.

У цей часовий проміжок, на який зазвичай припадає максимальне навантаження на енергосистему, українців просять вимкнути світло та не користуватися електроприладами.

«Сьогодні, це важливо, треба вимкнути світло в цей період, не користуватися електроприладами для того, щоб вся країна пережила цей важкий день», – зазначив Тимошенко.

Окрім того, задля зменшення навантаження на енергосистему плануються планові відключення електроенергії, зокрема на Київщині. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба. За його словами, наразі готують графік вимкнень, а жителів Київщини про відключення попереджатимуть заздалегідь.

Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, графік аварійних відключень  готують також на Житомирщині, Черкащині та Чернігівщині.

Енергопостачання відновили в Сумах, триває його відновлення в Житомирі та Харкові. Більшість об’єктів енергетичної інфраструктури відновлять сьогодні, а частину – завтра.

За словами Шмигаля, за можливості варто не вмикати хоча б найенерговитратніші прилади: електрообігрівачі, бойлери, електроплити, мікрохвильовки, пральні машини, електрочайники, кавоварки, праски.

Додамо, що за інформацією командування Повітряних сил ЗСУ, станом на 11.40 10 жовтня росіяни випустили по Україні понад 80 ракет, 45 з яких збила ППО. Окрім того , вдалося збити 9 з 12 дронів-камікадзе Shahed-136, випущених росіянами.

Фото: ФастівNews.City