Коли подешевшають яйця, що буде зі світлом і як тепер рахуватимуть стаж – основні новини соціалки за тиждень

Минулий тиждень був багатий на новини у соціальній тематиці. Розповідаємо про найбільш актуальні події, які стались в соціалці з 10 по 16 жовтня.

ТОП-3 теми за кількістю реакцій та поширень:

Отримати інформацію про сплату ЄСВ та дату виплати пенсії можна на телефон

Отримати інформацію від Пенсійного фонду України можна на телефон чи електронну пошту. Для цього потрібно скористатися послугами дистанційного інформування на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Оприлюднено інструкцію, як, зокрема, отримати інформацію про:

– зміни в пенсійній справі;
– зарахування пенсійного стажу;
– сплату роботодавцем єдиного пенсійного внеску;
– суму призначеної пенсії та дату її виплати;
– результати проведеного перерахунку пенсій;
– дату припинення/поновлення пенсійних виплат.

Частину студентів-контрактників переведуть на бюджет

Студентів зі статусом ВПО або зареєстрованих на окупованих територіях переведуть на бюджетну форму навчання. Відповідна постанова Кабміну дозволить перевести на навчання державним коштом у вищих навчальних закладах:

  • осіб, які проживають на тимчасово окупованій території, території проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  • внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з таких територій.

Окрім цього, можливість перевестися на бюджет отримали діти загиблих захисників України, учасники бойових дій, особи, що отримали інвалідність внаслідок війни та їхні діти.

Українцям пояснили, що робити в разі відсутності газу, води та світла

Російські війська продовжують наносити ракетні удари по об’єктах критичної інфраструктури України. На початку тижня сотні тисяч українців у різних регіонах залишились без води, газу та електрики. Роботи з відновлення електро-, газо- та водопостачання тривають. Тим часом Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій підготувало пам’ятку про те, що варто робити в разі зникнення газу, світла чи води.

Інші новини, які цікавили українців:

Українцям пояснили, коли ціни на яйця впадуть 

Значне зростання цін на яйця викликало занепокоєння в українців. Чому ціни зросли та чи очікується їх зниження, розповіли в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

На Київщині щодня вимикатимуть світло на кілька годин

З 11 жовтня у Києві та Київській області запроваджено графіки погодинних відключень електроенергії. Це пов’язано з обстрілами енергетичних об’єктів і потрібно для балансування енергосистеми й запобігання масштабних відключень електропостачання. Оприлюднено відповідні графіки відключень: по два відключення на день, тривалістю по чотири години. На мешканців області – по три відключення аналогічної тривалості.

Українцям нагадали, що варто й не варто брати в укриття

Після масового ракетного удари по Україні на початку тижня влада закликала не ігнорувати повітряні тривоги та одразу ж після сповіщення прямувати до найближчого укриття. У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій нагадали, що варто брати із собою в укриття, а що – ні.

Уряд вніс зміни до правил підтвердження стажу: основні нововведення

27 вересня Кабінет Міністрів затвердив зміни до порядку підтвердження стажу для призначення пенсій. Документ стосується широкого кола осіб – селян, підприємців, дружин військовослужбовців, засуджених і реабілітованих осіб, працівників, які мають пільговий стаж, людей, які втратили документи через війну й не тільки.