Як провести профілактичну обробку троянд від хвороб і шкідників

Першу обробку троянд від хвороб і шкідників рекомендуєся проводити мідним купоросом. Це варто зробити до розпускання листя.

Найчастіше троянди уражують борошниста роса, несправжня борошниста роса, чорна плямистість та іржа. Часто господарі не можуть точно визначити хворобу. Але є ознаки, які не можна не помітити. На молодих листках можуть з’являтися плями різних розмірів. Вони бувають червоно-бурого, фіолетового, рудого кольорів. Поступово листок деформується, опадає. На пагонах можна помітити тріщини. Зовнішні пелюстки бутонів чорніють, їхній розвиток припиняється й вони опадають.

Борошнисту росу можна визначити за білим павутинним нальотом, який потім стає порошкоподібним. Уражує листя й пагони, рідше — бутони та квіти.

Варто пам’ятати, що грибок, який є причиною більшості хвороб троянд, зимує на рослині. Тому не варто нехтувати першою весняною обробкою мідним купоросом. Якщо ж ознаки хвороби помітили протягом сезону вегетації, то рослину слід обробити фунгіцидами. У багатьох виробників хімічних препаратів є ціла низка таких засобів. Можна також обрати біопрепарати.

З-поміж шкідників найчастіше трояндам шкодять зелена попелиця, листоїди, павутинний кліщ, оленка шорстка, бронзівка золотиста, романний пильщик, цикадка біла, листовійки.

Павутинний кліщ біля основи стебла сплітає павутину. На нижньому боці листка є дрібні білі крупинки — це кліщі. 

Листовійка згортає листя в трубочки, гризе його. Це дрібна жовта або сіро-зелена гусінь, яка живе всередині згорненого листка.

Якщо молоді верхівки пагонів, бутони й листочки троянд покриті зеленими, чорними або бурими комахами близько 1 міліметра завдовжки — це зелена попелиця. Вона харчується соком рослин.

Ознакою того, що на рослині живуть трипси, є бурі та чорні плями на бутонах і квітах. Пелюстки виглядають погризеними. Розкривши квітку, можна побачити чорних комах близько міліметра завдовжки, які швидко бігають.

Цикадку досить легко помітити. Це жовті комахи до 4 міліметрів завдовжки, які сидять з нижнього боку листя вздовж жилок. Якщо листок поворушити, шкідники швидко зістрибують або злітають. Вони виїдають м’якоту листя й висмоктують сік. Яйця відкладають на кору пагонів.

Боротьба зі шкідниками передбачає обприскування будь-яким інсектицидом системної дії. Для боротьби з трипсами варто скористатися спеціальними препаратами проти цього шкідника.

За матеріалами soncesad.com, фото: ukr.media

Читайте також: Львів’янка зібрала колекцію з 70 сортів троянд.