Ягоди на винограді почали сохнути: в чому причина

Недаремно виноград вважається досить примхливою для догляду культурою. Трапляється, що ягоди на вже практично готових до збирання гронах починають сохнути. Чому це трапляється? Існують такі головні причини.

Грон занадто багато

Коли на винограді формується велика кількість грон, ми радіємо. Та насправді це не завжди гарний симптом: згодом винограду може не вистачити поживних речовин для розвитку і він почне процес скидання зайвих ягід. Як правило, рослина скидає зав’язь раніше, але трапляється, що це відбувається вже й на фінальній стадії дозрівання. Найчастіше така проблема проявляється у молодих кущів. Є лише один спосіб уникнути такої проблеми: заздалегідь видалити зайві зав’язі та пагони.

Порушення необхідних умов

Щоб виноград правильно розвивався, необхідно правильний та регулярний полив, достатня кількість поживних речовин та помірне сонце. Якщо одна з цих умов порушена, ягоди можуть засихати.

Нестача поживних речовин

Виноград потребує постійних підживлень. Така проблема може проявитися, навіть якщо не вносити добрива лише один сезон.

Хвороби та шкідники

Якщо ви помітили, що навколо вашого винограду літає чимало ос – це привід задуматися. Оси здатні завдати серйозної шкоди урожаю. Від них можна встановлювати різні пастки. Також ягоди можуть сохнути, коли рослину облюбував павутинний кліщ чи підземна філоксера. Для боротьби з ним краще використовувати спеціальні препарати.

Ягоди можуть сохнути, коли виноград уражений: мілдью, антракнозом, вертицильозним в’яненням. Щоб уникнути перелічених захворювань, слід регулярно оглядати кущі та виконувати профілактичну обробку.

Читайте також: Як зберегти гладіолуси до весни.