При втраті паспорта за кордоном потрібно звернутися в поліцію та консульство

Втрата закордонного паспорта в чужій країні – явище неприємне, але, на жаль, це трапляється. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, не панікуйте.

Виявивши, що паспорт зник, необхідно звернутися в правоохоронні органи (поліцію). Слід заявити про втрату або крадіжку документ. Якщо ж пропав не тільки паспорт, то в заяві обов’язково зазначте всі втрачені речі та ймовірне місце пропажі. У поліції вам зобов’язані видати завірену ксерокопію протоколу.

Далі слід звернутись до консульства України, посольства або дипломатичного представництва. З собою варто захопити всі наявні документи, що підтверджують громадянство України або просто посвідчують  особу (додаток «Дія») та два фото 3,5×4,5 см. Якщо відсутні будь-які документи, консул зробить запит в Україну.

Коли особу буде підтверджено, консул оформить свідоцтво про ідентифікацію особи. Потім можливо відновити візу чи інші втрачені документи.

Важливо! В деяких країнах українське посольство приймає протокол з поліції лише англійською мовою. Тому, якщо в поліції вам видали документ мовою країни, потрібно зробити нотаріально завірений переклад.

За інформацією Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги