В Україні готуватимуть протезистів з вищою освітою

Спеціалістів з протезування в Україні не вистачає — до повномасштабного вторгнення спостерігався дефіцит таких фахівців, наразі ж потреба в них лише зростає. У зв’язку з цим ухвалено рішення про підготовку таких фахівців з вищою освітою. Про це заявила міністерка соцполітики Оксана Жолнович під час телемарафону.

«Коли ми можемо швидко розгорнути якісь потужності, то найбільша перепона — це щоб у цих нових закладах чи центрах працювали якісні. досвідчені фахівці. Якщо ми говоримо про протезування, то у нас є більше як 50 компаній на ринку, але цього недостатньо, недостатньо кваліфікованих фахівців», — наголосила вона.

За словами посадовиці, здобути вищу освіту за спеціальністю протезиста модна буде в Національному університеті «Львівська політехніка».

«Ми спільно з «Львівською політехнікою» цього року започатковуємо магістерську програму, яка буде вперше готувати протезистів з вищою освітою, а також бакалаврську програму, яка готуватиме бакалаврів. Окрім цього, системно проводимо короткострокові курси, щоб підвищувати кваліфікацію тих протезистів, які вже є», — зазначила Жолнович.

Нагадаємо, у львівському центрі «Незламні» працює майстерня протезування, де мають виготовляти 100 протезів на місяць.

Фото: freepik