ООН допоможе Україні відновити понад 100 шкіл

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури домовилося з міжнародними партнерами про спільну діяльність в реалізації двох проектів з відновлення шкіл. В цьому Україні допоможуть ПРООН (Програма розвитку ООН) та UNOPS (Офіс Управління Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів). Планується відремонтувати та модернізувати понад 100 шкіл в 14 областях України.

Перший роєкт має назву «ECHO4SCHOOLS-UA: Ремонт/модернізація шкіл у постраждалих внаслідок війни регіонах». Він реалізується ПРООН і направлений на здійснення поточних ремонтів щонайменше 50 шкіл у 10 областях України. Вже триває підготовка до тендеру на перші ремонтні роботи. В перспективі планується збільшити цей показник до понад сотні. Бюджет проєкту складає близько 14 мільйонів євро.

Другий проєкт – «Відновлення шкіл в Україні». Він реалізується UNOPS та передбачає проведення поточних ремонтів шкіл в 4 областях: Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській. Вже відібрано та узгоджено 54 навчальні заклади, які потребують відновлення. Щодо 8 об’єктів уже триває підготовка документації для проведення тендерних процедур. Завдяки реалізації проекту понад 20 000 дітей зможуть почати новий навчальний рік у гідних умовах. Бюджет складає 20 мільйонів євро.

«Дякую партнерам з Програми розвитку ООН та UNOPS за співпрацю та готовність працювати оперативно, аби старт нового навчального року для багатьох українців не було зірвано. Розраховуємо тільки поглиблювати співпрацю. Відновлення та оснащення освітньої інфраструктури є однією з необхідних умов для повернення українців додому.

Окрему вдячність хочу висловити Єврокомісії, яка виділила 100 мільйонів євро на відновлення та модернізацію шкіл, у тому числі в рамках зазначених проектів. Для реалізації допомоги Комісія працюватиме спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та Фондом Олени Зеленської.

Розуміємо, наскільки важливою для українських сімей є захищена та сучасна шкільна інфраструктура, тому цими проектами зробимо не тільки так, як було, але й краще. Так, особливий акцент в обох проектах зроблено на покращенні безпечності інфраструктури, зокрема шляхом ремонту та необхідного оснащення бомбосховищ», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад Олександр Кубраков.

Нагадаємо, На облаштування якісних укриттів у школах виділять 1,5 млрд грн.

Фото: Суспільне