Пенсіонерка самотужки «розміновує» городи та поля на Миколаївщині

Жителька Степової Долини Миколаївської області Ганна Пліщинська ходить рідним селом з металошукачем, «розміновуючи» поля та городи.

«Ви знаєте, скільки тут уламків? Море! Поїхали, купили ми два металошукачі, щоб розміновувати землю. 67 років, а я ходжу розміновую собі городи, поля. Тому що хто буде розміновувати? Нема ж кому!», — розповіла жінка виданню «Новини Приазов’я».

Каже, такою справою займається задля безпеки власної корови на прізвисько Лана, інших тварин та односельців.

«Заради корови я це все розмінувала, усі городи. Тепер вона пасеться тут. І я нічого не боюся, бо ніде нічого немає. Тільки одні уламки можуть бути, а так снарядів немає», — зазначає пенсіонерка.

Торік у селі стояли ЗСУ, тож росіяни гатили по них. Горіли поля, багато худоби загинуло, чимало будинків пошкоджено. Пані ж Ганна тоді евакуювалася разом з коровою до Черкас, а тепер повернулася й відновлює домашнє господарство, а також пробує себе в ролі «сапера-аматора».

Уже встигла знайти дрон, кілька розірваних снарядів та купу уламків. Збирає лише невеликі уламки. Інші небезпечні знахідки пенсіонерка не чіпає — одразу викликає поліцію. Мріє, як і всі українці, про перемогу й повернення всіх наших солдатів живими та здоровими. Щиро в це вірить і каже, що українці — незламні люди.

Фото: «Новини Приазов’я»

Читайте також: На Херсонщині пенсіонер на власному човні рятував людей від окупантів.