Пенсіонер з Рівненщини вивіз з-під обстрілів близько двох тисяч людей

67-річний Володимир Бричко з Рівненщини допоміг евакуюватися із зони бойових дій понад 1800 людям. Як зазначив чоловік в інтерв’ю ТСН, просто не міг лишатися осторонь, коли розпочалася війна.

Пастор виростив 12 своїх та двох прийомних дітей, має 43 онуків та велике, добре серце.

З 2014-го возить на передову харчі та іншу допомогу військовим та цивільним, а після початку повномасштабного російського вторгнення почав вивозити людей з гарячих точок на зворотній дорозі. І не покинув справу навіть після того, як росіяни вбили його товариша-волонтера – розстріляли за кермом та кинули боєвий припас, який загорівся і спалив автівку разом з чоловіком та продуктами.

Пан Володимир вийняв з автівки сидіння і поставив дві лавки, тож може одразу забрати близько 30 людей. Евакуйованих везе у рідне селище Рокитне, де для них влаштували невеликий притулок. Потім людей вивозять до безпечніших міст чи до кордону.

Під час однієї з евакуацій чоловік вивіз вихованців дитячого будинку з Ворзеля, які близько місяця жили під обстрілами російських військових, – 52 немовлят та малюків до трьох років. А ще одна запам’яталася порятунком 85-річного чоловіка, який на велосипеді проїхав 75 кілометрів і ще 9 км – тягнув його на собі.

Усього чоловік вивіз з-під обстрілів понад 1800 людей, за що селищний голова хоче представити його до найвищої державної нагороди – присвоєння Героя України.

Нагадаємо, що на Київщині пенсіонерка врятувала від окупантів цілий притулок і навіть одного лева.

Фото ТСН