90-річний пенсіонер з Вінниччини сплів понад сотню маскувальних сіток

90-річний мешканець Ямпільської територіальної громади, що на Вінниччині, власноруч сплів більш ніж сотню маскувальних сіток.

Як розповів Сергій Вознюк «Суспільному», на плетіння однієї сітки витрачає 4-5 днів. Працює із самісінького ранку і до пізньої ночі – каже, що в такі роки часто не спиться. За роботою слухає українське радіо, аби бути в курсі останніх подій.

Матеріалами для плетіння – основою та тканиною – дідуся забезпечують волонтери. Кажуть, чоловік не терпить простою у роботі – сердиться, коли матеріали привозять невчасно.

Пан Сергій – син «ворога народу». Його батька засудили у 1937 році за «контрреволюційну діяльність», тому змалку ріс з цим тавром. Батька вдалось відшукати лише у 19 років – на Колимі.

З 2014 року пенсіонер співпрацює з Червоним Хрестом, періодично надсилає на передову харчі (картоплю, борошно, варення) та, звісно, плете маскувальні сітки. За це отримав нагороди – подяки від прикордонників та батальйону «Донбас».  Каже, це його фронт. І плестиме він їх до нашої перемоги.

Нагадаємо, пенсіонерка з Вінниччини пошила півсотні «мобільних матраців» для українських військових, а майстриня з Тернопільщини робить ляльки-мотанки з реальних героїв війни.