Виписувати рецепт на антибіотики має спеціаліст, який відповідає за лікування пацієнта

З 1 серпня продаж антибіотиків в Україні здійснюється виключно за електронними рецептами, а якщо аптека не підключена до електронної системи охорони здоров’я – за паперовими. Видавати рецепти на антибіотики можуть не лише сімейні лікарі. Про це нагадують у Міністерстві охорони здоров’я.

Скерування пацієнта до сімейного лікаря за рецептом на антибіотики є недоцільним, якщо їх потребу визначив інший спеціаліст. Як наголошують у МОЗ, е-рецепт на антибіотики повинен виписувати саме той фахівець, який проводить огляд пацієнта, визначає діагноз та здійснює призначення, тобто відповідає за процес його лікування. Це може бути вузькоспеціалізований лікар як під час амбулаторного, так і стаціонарного лікування.

Якщо лікар не має можливості виписати електронний рецепт, він має видати його паперовийваріант на спеціальному бланку форми ф-1. Такий рецепт обов’язково має бути затверджений підписом та печаткою лікаря.

Окрім того, якщо людина перебуває на лікуванні у стаціонарі і потребує антибіотиків, рецепт можуть не виписувати, якщо за умовами співпраці з Національною службою здоров’я України медзаклад має забезпечувати цим антибіотиком безоплатно. Якщо потрібних ліків немає в Національному переліку основних лікарських засобів та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, лікар виписує рецепт.

Нагадаємо, за перші п’ять днів після впровадження норми щодо обов’язкової наявності рецепта при купівлі антибіотиків в Україні виписали 10 тисяч таких рецептів.