В Україні запровадили пакет лікування психічних розладів на первинному рівні

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) та Національна служба здоров’я України (НСЗУ) запровадили новий пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» в рамках Програми медичних гарантій. Про це повідомляє МОЗ.

Усвідомлюючи вплив та наслідки війни для психічного здоров’я українців, у межах пакета за згоди пацієнта лікар проведе клінічну оцінку фізичного стану здоров’я та психічного статусу. За результатами скринінгу сімейний лікар може запропонувати:

  • направлення на лабораторні та інструментальні дослідження, щоб діагностувати або виключити психічні чи неврологічні розлади (ПНР), пов’язані з фізичним здоров’ям;
  • направлення пацієнта до психіатра для діагностики, встановлення діагнозу та для надання рекомендацій із лікування (за згодою пацієнта);
  • першу психологічну допомогу (при чому не лише пацієнтові, а й членам його родини, які доглядають за ним/нею);
  • психосоціальні, а також фармакологічні та поведінкові втручання, а за відсутності позитивної динаміки після цього – направлення до лікаря-спеціаліста.

За інформацією МОЗ, 252 медзаклади вже виконали відповідні умови та мають підписаний договір на надання медичних послуг.

Знайти медичний заклад, який за договором із НСЗУ надає меддопомогу за цим пакетом, та записатись на консультацію туди можна одним зі способів:

  • зателефонувати в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77,
  • скористатися дашбордом на сайті НСЗУ: у полі «Група послуг» обрати пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Читайте також: Реабілітація для українців є безоплатною

Ілюстративне фото: vz.kiev.ua