Учасникам бойових дій надаватимуть найдорожчі протези державним коштом

Безкоштовно отримати протези мають право всі українці, які цього потребують. Як нагадала міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович в ефірі «Українського радіо», програма безкоштовного протезування діє в Україні не перший рік.

«Ми свідомі того, що маємо забезпечити всіх наших громадян засобами, які дозволять їм повноцінно повернутися в суспільне життя. Це видатки, які виправдані. Тому сьогодні ми працюємо з міжнародними донорами, гуманітарними організаціями, просимо в гуманітарній допомозі передавати складові для протезування – високовартісне протезування», – зазначила посадовиця.

За її словами, вартість протезу визначають за рекомендаціями мультидисциплінарних реабілітаційних команд та медико-соціальних експертних комісій.

«Не кожній людині потрібен дорогий, високотехнологічний протез. Наприклад, якщо людина протезується вперше, їй надають тренувальний протез – простіший протез, тому що людині потрібно переорієнтуватися. Але ми фінансуємо як простіші, так і дорогі протези», – наголосила Жолнович.

Водночас для учасників бойових дій вартість протеза збільшується втричі. Як зазначила очільниця Мінсоцполітики, військовослужбовцям надають найдорожчі з можливих протезів в Україні та світі.

Для отримання протезу людина має спочатку отримати висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в ньому, звернутися у ЦНАП чи управління соціального захисту з низкою документів та отримати спеціально направлення на протезування. При цьому людина може самостійно визначити, в якого виробника хоче протезуватися.