У селищі на Київщині замість лікарні працюватиме мобільний госпіталь

У смт Макарів на Київщині запрацював мобільний госпіталь. У ньому лікуватимуть людей, поки триває реконструкція Макарівської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування після обстрілів російськими військами. Про це розповів голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Мобільний шпиталь селищу надала Данська агенція з управління надзвичайними ситуаціями Міноборони Данії. Він складається з комплексу спеціально побудованих за сучасними технологіями приміщень по типу наметів-павільйонів з автономними системами електрики, водопостачання, водоочищення, каналізації, вентиляції та кондиціонування повітря.

У госпіталі є амбулаторія, оснащена сучасним хірургічним та травматологічним інструментарієм та обладнанням операційна, а також окреме приміщення для рентген-служби. Окрім цього, шпиталь має власну систему стерилізації матеріалів та інструментів, контролю санітарного стану.

Одночасно на стаціонарному лікуванні тут можуть перебувати до 30 пацієнтів.

Працюватимуть у госпіталі місцеві медичні працівники. Власне, таке працевлаштування і є основною ціллю встановлення таких шпиталів.

«Ідеологія розгортання таких шпиталів – це допомога місцевому населенню і залучення до роботи місцевого медичного персоналу, в першу чергу. Тому що медичну допомогу в Київській області надати є де. Недалеко знаходяться лікарні, які вціліли, з персоналом. А от знайти роботу місцевим лікарям, зберегти оце ядро професійне – це складно», – наголошує голова КОВА.

Нагадаємо, у зв’язку з початком чергового етапу реформи охорони здоров’я, в Україні з’являться госпітальні кластери.