Сьогодні – День медичного працівника

Щорічно у третю неділю червня в Україні відзначають День медичного працівника. Професійне свято працівників сфери охорони здоров’я  було встановлено в червні 1994 року указом президента Леоніда Кравчука з ініціативи працівників закладів охорони здоров’я України.

Сьогодні медики рятують життя українців і на полі бою, і в тилу, хоч і самі зазнають втрат. За словами голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького рашистські окупаційні війська знищили понад 100 медичних закладів, 627 – пошкоджено. 27 аптек зруйновано, 396 зазнали пошкоджень.

«Загинуло 11 медичних працівників, вони були просто вбиті. 46 медиків були поранені. Таких втрат не було за такий період навіть у Другу світову війну», – сказав він.

Однак, за словами депутата, браку кадрів не відчувається.

«У зв’язку з тим, що ми маємо велику кількість внутрішньо переміщених осіб, а серед них і медичний персонал, вони продовжують свою роботу на підконтрольній території України. Тому про дефіцит кадрів говорити не доводиться. Крім того, іноземні лікарі, які на волонтерських засадах хочуть допомагати нашим громадянам», – сказав народний депутат.

Бажаємо всім працівникам медичного фронту мужності, мудрості та витримки у їхній непростій роботі. Нехай, не зважаючи ні  нащо, кожен ваш день починається з гарних новин та теплих посмішок.

Нагадаємо: Е-лікарняні відображаються й у кабінеті роботодавця, у якого людина працює за сумісництвом