Після протезування маленька одеситка виграла змагання з художньої гімнастики

16 травня 2022 року ворог обстріляв селище Затока Одеської області ракетами з тактичної авіації, поціливши в житлові будинки та базу відпочинку. Від обстрілу постраждали семирічна Саша Паскаль та її мама.

У дівчинки була поранена голова, розтрощена рука і все тіло в осколках. Олександрі провели вісім операцій. За ногу боролися десять днів, але циркуляції крові не було, тож лікарі вирішили, що ампутація нижче коліна неминуча.

Відійшовши від тривалого наркозу після ампутації кінцівки та шокового стану, більш за все дівчинку турбувало, як вона буде ходити на художню гімнастику. Мама пообіцяла, що як тільки з’явиться протез, вони повернуться до тренувань.

8 березня 2023 року Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю забезпечило дівчинку сучасним протезом гомілки. Протезування було здійснено за державною програмою.

«Дитину забезпечено модульним протезом гомілки із вкладишем із силіконової композиції четвертої мобільності, підвищеної функціональності та протезом гомілки для купання і вкладишами силіконової композиції для кукси нижньої кінцівки, який виготовлений індивідуально з урахуванням всіх потреб та пристосований до активного способу життя, який дає їй можливість подальшого тренування», – йдеться на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Після реабілітації Саша взяла участь у обласних змаганнях із художньої гімнастики та перемогла.

«Олександра Паскаль переборола біль і страх трагедії та довела, що нічого неможливого немає!», – додали у фонді.

Нагадаємо, в Україні відкрили найсучасніший корпус реабілітації (ФОТО)

Фото: ispf.gov.ua