Пацієнтів з інсультами та інфарктами лікуватимуть лише в спеціальних закладах, навіть якщо їхати доведеться довше

Пацієнтів з інсультами та інфарктами мають лікувати лише у законтрактованих на відповідні пакети закладах. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, дотримання маршруту пацієнта має відбуватись навіть, коли йдеться про тривалий час доїзду бригади швидкої, адже лише в таких закладах є можливість надати необхідний обсяг екстреної медичної допомоги у відповідному невідкладному стані.

За офіційними даними, саме в закладах, які мають укладений договір з Національною службою здоровʼя України на такий пакет програми медичних гарантій, можуть надати всю необхідну допомогу, а значить – пацієнти мають значно більші шанси на виживання та швидке одужання.

«У час війни ми не можемо собі дозволити втрачати людей лише через недотримання правильної маршрутизації пацієнтів із інсультами та інфарктами. Все має бути чітко: є законтрактований на відповідний пакет найближчий заклад охорони здоров’я – туди й мають везти пацієнтів у таких станах. Недопустимо, щоб лікуванням інсультів та інфарктів займались заклади, де не створено для цього відповідних умов», – наголосив Ляшко.

Нагадаємо, у зв’язку з черговим етапом охорони здоров’я, в Україні незабаром з’являться госпітальні кластери.